Máme doma maroda

Po delší odmlce přinášeme novinky z naší stanice,bohužel nejsou pro nás příjemné.

Naší Salince se udělala po císařském řezu kýla.S veterinářkou jsem byla domluvena,že s odstraněním kýly provede i kastraci. Nikdo jsme netušil,že takové "běžné" zákroky se změní ve vážnou operaci,která se protáhne na dvě hodiny. Salinka měla v břiše nespočet srůstů...nebylo znát,kde co končí a kde co začíná,močový měchýř byl úplně obrostlý srůsty,děloha,střeva....Břišní stěnu má tenkou,jako papír,veterinářka říkala,že tohle ještě neviděla.

Operace  proběhla 26.3.2014,kontrola následovala hned pozítří 28.3.2014....vzhledem náročnosti operace,chtěla lékařka znát stav jizvy a okolí,samozřejmě následoval běžný výslech o stavu pacienta.Vše se naštěstí vyvíjí dobře.Stále ještě není vyhráno.

Včera večer se stav trošku zhoršil.Salinka se poprvé pozvracela a odmítla stravu,léky jsem teda musela podat přímo do tlamičky,povedlo se na potřetí.Dnešní ráno je už o poznání lepší,trochu jídla a vody.Včera Salinka dostala konzervu na kterou není zvyklá,takže tohle byl asi problém,takže žádné novinky zkoušet nebudeme.

První dvě noci jsem spala na zemi s marodem,kdo miluje své psy jako své děti,jistě pochopí.Další den jsem konečně spala v posteli...dnešní noc - opět na zemi.

Já sama jsem na tom psychicky špatně...prostě mám nemocné "dítě"....a ještě se to zhoršuje tím,že se mnou "nemluví"...kouká na mě provinile...tohle je prostě strašné. Kdyby bylo jen trošku možné tomu zvířátku vysvětlit,že vše co dělám je jen a jen pro její dobro.

Kdo se ptá,proč to tak je,je to po císařském řezu,které měla dva,první ve dvou letech a druhý v pěti,jiné vrhy nebyly a kdybych jen tušila,že takovou hrůzu můžu fence připravit,nikdy jsem jí nenechala připustit.Hned po prvním jsem byla rozhodnuta,že Salinku už nenakryji,ale pak jsem na jednom semináři o porodnictví oslovila veterináře ,který se právě gynekologií zabývá a řekla jsem mu o Sally.Takže tohle byl takový impuls a já to zkusila znovu.

Učíme se stále a někdy to odnesou ti,co milujeme a nemohou se bránit....a můj závěr...i ten nejlepší lékař Vám neporadí co udělat,aby to bylo správné,jedna fenka bude mít pět císařů a srůsty se jí neudělají a druhá po jednom bude mít doživotní následky.

Je to jen na nás...na chovatelích,na našich rozhodnutích a taky na lásce k němé tváři.

Naše stanice se nebude dále rozrůstat o toto plemeno.

O stavu naší malé pacientky vás budu zde informovat,držte nám pěsti,budeme je potřebovat.

Moc a moc děkuji Mvdr. Pavle Trnkové za dokonalou péči.

Jestliže v ráji nejsou psi,potom chci po smrti jít tam,kam odešli oni.

Vsevjednom.cz

 

Novinky